ارزشمندترین برندهای سال ۲۰۱۸

موسسه BrandZ یکی از بزرگترین و معتبرترین موسسات در زمینه بررسی و ارزش گذاری برندها است. این موسسه هر ساله فهرستی صدتایی شامل ارزشمندترین برند های دنیا را منتشر می کند. این موسسه اخیرا اقدام به انتشار فهرست ارزشمندترین برندها در سال ۲۰۱۸ نموده است.

این فهرست همچنین به تفکیک نوع فعالیت ها نیز ارائه می شود و می توان در هر حوزه کسب و کار ارزشمندترین برندها را براساس مطالعات این شرکت شناسایی کرد. به منظور شناسایی میزان ارزش دلاری هر برند، موسسه BrandZ بر پایه مصاحبه‌هایی که با بیش از ۳ میلیون مصرف‌کننده و درباره هزاران برند انجام داده و همچنین تحلیل‌های دقیق عملکرد مالی و تجاری اقدام به ارزشیابی برندها می‌کند.

در فهرست کلی این موسسه گوگل در رتبه اول بوده و ارزش قابل‌توجه ۳۰۲٫۰۶۳ میلیارد دلاری دارد که ۲۳ درصد بیشتر از سال پیش می‌باشد. اپل نیز با ارزش برند ۳۰۰٫۵۹۵ میلیارد دلاری (افزایش ۲۸ درصدی ارزش) در رتبه دوم بوده و آمازون نیز رشد قابل‌توجه ۴۹ درصدی داشته و با ۲۰۷٫۵۹۴ میلیارد دلار ارزش برند در جایگاه سوم جا خوش کرده است. رتبه‌های چهارم تا دهم لیست کلی نیز به ترتیب به مایکروسافت، تنسنت، فیس‌بوک، ویزا، مک‌دونالد، گروه علی‌بابا و AT&T تعلق دارد.

ده برند ارزشمند سال ۲۰۱۸

این موسسه همچین لیست ده برند برتر خودرویی جهان را نیز منتشر نموده است. برای ششمین سال متوالی تویوتا در بین خودروسازان عنوان ارزشمندترین برند خودرویی را به خود اختصاص داده و ارزش آن به ۲۹٫۹۸۷ میلیارد دلار می‌رسد که افزایش ۵ درصدی را در مقایسه با سال پیش نشان می‌دهد. به جرات می‌توان گفت تویوتا در زمینه ارزشمندترین برندهای خودرویی لیست یاد شده را به قبضه گرفته است. تاکنون ۱۳ بار لیست ارزشمندترین برندها منتشر شده و تویوتا ۱۱ بار عنوان ارزشمندترین برند خودرویی را به خود اختصاص داده است. این برند تنها در سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲ به کسب رتبه دوم بسنده کرده است.

در این مطالعه مرسدس بنز نیز از افزایش ۹ درصدی ارزش برند خود سود می‌برد و هم‌اکنون با ارزش ۲۵٫۶۸۴ میلیارد دلاری در رتبه دوم خودرویی‌ها قرار دارد. بدین ترتیب مرسدس از BMW که با ارزش برند ۲۵٫۶۲۴ میلیارد دلاری که رتبه سوم را در اختیار دارد سبقت گرفته است. شایان ذکر است ارزش برند BMW نیز رشد ۴ درصدی نسبت به سال قبل داشته است.

همچنین در رتبه‌های چهارم تا دهم ارزشمندترین برندهای خودرویی نیز به ترتیب فورد، هوندا، نیسان، آئودی، تسلا، ماروتی سوزوکی و فولکس‌واگن قرار دارند. فولکس پس از دو سال غیبت در لیست ۱۰ برند ارزشمند اول خودرویی که به دلیل دیزل گیت بوده دوباره به این جمع اضافه شده است.

ده برند ارزشمند خودرویی در سال 2018

 

About the Author: af.1024

Leave A Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *